Wszystko można przełożyć, ale narodzin dziecka nie. Też bez względu na okoliczności to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego wymyśliłam Akcję #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade , w która zaanagżowały się fotografki porodowe ze Społeczności Zaufanych Fotografów Porodowych, fotografki dziecięce i rodzinne z całej Polski.

Jak wiecie porody rodzinne zostały wstrzmane jak tylko zaczeto wprowadzać restykcje związane z pandemią. Obecnie powoli przywracana jest ta mozliwość niemniej pod wieloma warunkami, które czasem ciężko spełnić. Czasem też tata dziecka nie może być przy narodzinach, bo zwyczajnie musi zostać w domu ze starszymi dziećmi.

Natomiast to że kobieta rodzi bez wsparcia bliskiej osoby nie znaczy, że nie można mieć pamiątki z tej wspaniałej chwili i podzielić się nią z mężem, partnerem, rodziną, przyjaciółmi. Nie znaczy to że nie można mieć zdjęcia, które będą zdobiły Wasze domowe archiwum jak to wszystko sie skończy i wrócimy do normlaności. Z takiej potrzeby zrodziła się Akcja. Jest to forma naszego wsparcie dla Ciebie i siła kobiecej solidarności.

W wielkim skrócie chodzi o to, że kobiety które obecnie rodzą dzieci bez bliskiej osoby (bez męża, partnera, mamy, przyjaciółki) mogą wysłać kilka zdjęć z narodzin/pierwszych chwil po, które uda im się zrobić samemu lub z pomocą położnej czy innej mamy na łóżku obok do wybranej fotografki biorącej udział w Akcji. Fotografki podejmą się nieodpłatnie profesjonalnej obróbki zdjęć tak, aby wydobyć z nich całe możliwe piękno. Żeby kobiety miały szansę na piękną pamiątkę z tego wyjątkowego wydarzenia.

Inicjatywa nieodpłatej edycji zdjęć skierowana jest do tych z Was, które witają swoje dzieci bez wsparcia bliskiej osoby w okresie od ogłoszenia akcji (tj. 13 marca 2020 r.) do czasu powszechnego przywrócenia możliwości porodów rodzinnych w szpitalach (akcja może zostać skrócona decyzją jej organizatora wcześniej). Jeśli urodziłaś przed 13 marca 2020 r. i w tym szpitalu, w którym rodziłaś był już wcześniej zakaz porodów rodzinnych napisz do nas (po zweryfikowaniu informacji o zakazie chętnie podejmiemy się edycji Twoich zdjęć).

Jeśli rodziłaś w czasie pandemii, ale udało się i mogłaś mieć poród rodzinny też możemy podjąć się edycji Twoich zdjęć ale już nie w ramach Akcji tylko na zasadach komercyjnych, ustalanych indywidualnie z wybraną fotografką.  Podobnie jeśli chciałabyś, aby Twoje zdjęcia z narodzin pochądzące z czasów sprzed pandemii zostały profesjonalnie zedytowane – wtedy również jak najbardziej będzie taka możliwość, ale również za wynagrodzenie ustalone z wybraną fotografką.

ZDJĘCIA Z NARODZIN – RAZEM DAMY RADĘ

#zdjeciaznarodzin_razemdamyradeKochane Kobiety wiem ze narodziny dziecka nie będą wyglądać tak jak sobie planowalyscie. Pewnie jesteście zmartwione, może nawet przerażone jak to będzie bez męża/partnera/douli. Jestem jednak przekonana że nawet w tym czasie poród możecie przeżyć pięknie i można go również zapamiętać najpiękniej jak to jest możliwe. Dlatego zrodził się w mojej głowie pomysł akcji "Zdjecia z narodzin – razem damy radę" (#zdjeciaznarodzin_razemdamyrade ). Niestety fotografki w tych dniach też nie będą mogły Wam towarzyszyć. Natomiast w ramch naszej akcji jeśli zrobicie zdjecia albo poprosicie na przykład położną o zrobienie kilku zdjeć to chcemy użyć swoich najlepszych umiejętności w post produkcji i wydobyć z tych zdjęć możliwe najpiękniejszą pamiątke. Uruchamiamy możliwość wysyłania do nas kilku ujęć, które my w ramach solidarności z Wami poddamy edycji. Będzie nam bardzo miło jeśli w ramach solidarności z kobietami, jako formę podziękowania za nasza pracę zechcecie przekazać dobrowolny datek na Fundację Rodzić po Ludzku. Szczegóły w LiVE ❤️ w komentarzach pod Live znajdziecie skrót zasad akcji dla Mam, dla Fotografek/fotografów, linki do fotografek/fotografów którzy biora udział oraz pomoc jak zrobić zdjęcie w formacie RAW (DNG). W razie pytań piszcie!

Opublikowany przez Obiektywnie najpiękniejsze Piątek, 13 marca 2020

ZASADY DLA MAM, które chcą wysłać zdjęcia:

1. Poproś położną bądź kogoś z personelu o zrobienie kilku zdjęć podczas narodzin bądź w pierwszej dobie (najlepiej ustaw format RAW bądź DNG w aparacie/smartfonie). Jesli masz zdjęcia tylko w formacie jpg równeiż damy radę 🙂

2. Wybierz 3-5 ujęć najlepszych wg Ciebie.

3. Wybierz JEDNĄ fotografkę, która bierze udział w Akcji, skontaktuj się z nią i ustalcie jak możecie przesłać jej zdjęcia do edycji . Fotografki biorące udział znajdziecie bez problemu po wyszukaniu na Fb i na instagramie hashtagu #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade.

4. Nie wysyłaj zdjeć do więcej niż jednej fotografki. Jest bardzo dużo zgłoszeń i takim działaniem powodujesz że inna mama dłużej czeka na swoje zdjęcia. Każda mama powinna móc skorzystać z Akcji na równych zasadach. Prosimy o uszanowanie tej zasady.

5. W post produkcji fotografka zrobi co będzie możliwe edytując zdjęcie w profesjonalnym programie żeby podkreślić piękno tych chwil.

6. Jeśli będziesz chciała się odwdzięczyć za pracę fotografki wpłać dowolny datek na konto Fundacja Rodzić po Ludzku z tytułem naszej akcji w opisie przelewu.

6. Zdjęcia nie będą publikowane ani używane przez fotografki w żadnym celu, chyba że wyrazisz na to zgodę.

7. Jeśli będziesz sama publikować takie zdjęcie to oznacz go hashtagiem #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade

8. Zdjęcia mogą być przesyłane z porodów, które miały miejsce po ogłoszeniu akcji czyli po 13 marca 2020 r. Jeśli rodziłaś wcześniej i w Twoim szpitalu był już zakaz porodów rodzinnych napisz – po zweryfikowaniu informacji o zakazie również Twoje zdjęcia bedą mogły wziąć udział w akcji.

9. Jeśli rodziłaś podczas pandemii ale udało sie i mogłas miec poród rodzinny to fotografka również podjąć się edycji takich zdjęć ale nie w ramach Akcji, na zasadach komercyjnych, ustalanych indywidualnie z fotografką. Podobnie zdjecia sprzed czasu pandemii. Nieodpłata edycja jest skierowana tylko dla mam, które rodziły bez wsparcia bliskiej osoby.

 

ZASADY DLA FOTOGRAFEK / FOTOGRAFÓW:

1. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji udostępnij ten Live na swój funpage na FB, napisz że bierzesz udział w akcji i akceptujesz zasady oraz oznacz post hashtagiem #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade Na Instagramie zrób post/relację gdzie wpiszesz hashtag. Działaj na rzecz propagowania akcji w sieci i poza nią. Działania znacz hashtagiem.

2. Jeśli skontaktuje się z Tobą mama ustal jak ma Ci przesłać zdjęcia do edycji.

3. Wybierz z nich 3-5 takich z których możesz uzyskać najlepszy efekt w post produkcji.

4. Nie możesz upubliczniać tych zdjęć czy też wykorzystywać ich w żadnym celu chyba, że mama da Ci na to zgodę. Dbasz o prywatność zdjęć. Jesli będziesz miała zgode na publikację koniecznie oznacz zdjęcia logiem akcji (czyli naszym hashtagiem) – do pobrania na grupie (zobacz punkt 7 poniżej) albo zrób swoje 🙂

5. Za swoją pracę nie pobierasz wynagrodzenia. Przypomnij mamie że może się odwdzięczyć za Twoją prace wpłacając datek na Fundacja Rodzić po Ludzku wskazując w opisie przelewu tytuł naszej akcji.

6. Daj z siebie wszystko co umiesz najlepiej.

7. Dołącz do grupy na FB ” Zdjecia z Narodzin – Razem Damy Radę (grupa dla fotografek)” na profilu Obiektywnie Najpiekniejsze: https://www.facebook.com/groups/206394857310628/

Zobaczcie jak to może wyglądać. To są moje 3 zdjecia zrobione przez męża, w wersji tak jak je wykonał i w wersji obrobionej przez mnie w profesjonalnym programie do postprodukcji.

Kobieta przecinająca pępowinę swojego dziecka to symbol porodów w „koronie”

❤️ Kobieta przecinająca pępowinę własnego dziecka ❤️Łzy mi napłynęły do oczu, gdy edytowałam to zdjęcie małego…

Opublikowany przez Obiektywnie najpiękniejsze Sobota, 28 marca 2020

Siła jest KOBIETĄ – Podsumowanie miesiąca działania Akcji

https://www.facebook.com/obiektywnienajpiekniejsze/posts/1121472908186675?comment_id=1121612208172745&notif_id=1586809391395478&notif_t=feed_comment