Wszystko można przełożyć, ale narodzin dziecka nie. Też bez względu na okoliczności to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego wymyśliłam Akcję #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade , w która zaanagżowały się fotografki porodowe ze Społeczności Zaufanych Fotografów Porodowych, fotografki dziecięce i rodzinne z całej Polski.

Jak wiecie porody rodzinne zostały wstrzmane jak tylko zaczeto wprowadzać restykcje związane z pandemią. Obecnie powoli przywracana jest ta mozliwość niemniej pod wieloma warunkami, które czasem ciężko spełnić. Czasem też tata dziecka nie może być przy narodzinach, bo zwyczajnie musi zostać w domu ze starszymi dziećmi.

Natomiast to że kobieta rodzi bez wsparcia bliskiej osoby nie znaczy, że nie można mieć pamiątki z tej wspaniałej chwili i podzielić się nią z mężem, partnerem, rodziną, przyjaciółmi. Nie znaczy to że nie można mieć zdjęcia, które będą zdobiły Wasze domowe archiwum jak to wszystko sie skończy i wrócimy do normlaności. Z takiej potrzeby zrodziła się Akcja. Jest to forma naszego wsparcie dla Ciebie i siła kobiecej solidarności.

W wielkim skrócie chodzi o to, że kobiety które obecnie rodzą dzieci bez bliskiej osoby (bez męża, partnera, mamy, przyjaciółki) mogą wysłać kilka zdjęć z narodzin/pierwszych chwil po, które uda im się zrobić samemu lub z pomocą położnej czy innej mamy na łóżku obok do wybranej fotografki biorącej udział w Akcji. Fotografki podejmą się nieodpłatnie profesjonalnej obróbki zdjęć tak, aby wydobyć z nich całe możliwe piękno. Żeby kobiety miały szansę na piękną pamiątkę z tego wyjątkowego wydarzenia.

Inicjatywa nieodpłatej edycji zdjęć skierowana jest do tych z Was, które witają swoje dzieci bez wsparcia bliskiej osoby w okresie od ogłoszenia akcji (tj. 13 marca 2020 r.) do czasu powszechnego przywrócenia możliwości porodów rodzinnych w szpitalach (akcja może zostać skrócona decyzją jej organizatora wcześniej). Jeśli urodziłaś przed 13 marca 2020 r. i w tym szpitalu, w którym rodziłaś był już wcześniej zakaz porodów rodzinnych napisz do nas (po zweryfikowaniu informacji o zakazie chętnie podejmiemy się edycji Twoich zdjęć).

Jeśli rodziłaś w czasie pandemii, ale udało się i mogłaś mieć poród rodzinny też możemy podjąć się edycji Twoich zdjęć ale już nie w ramach Akcji tylko na zasadach komercyjnych, ustalanych indywidualnie z wybraną fotografką.  Podobnie jeśli chciałabyś, aby Twoje zdjęcia z narodzin pochądzące z czasów sprzed pandemii zostały profesjonalnie zedytowane – wtedy również jak najbardziej będzie taka możliwość, ale również za wynagrodzenie ustalone z wybraną fotografką.

ZDJĘCIA Z NARODZIN – RAZEM DAMY RADĘ

#zdjeciaznarodzin_razemdamyradeKochane Kobiety wiem ze narodziny dziecka nie będą wyglądać tak jak sobie planowalyscie. Pewnie jesteście zmartwione, może nawet przerażone jak to będzie bez męża/partnera/douli. Jestem jednak przekonana że nawet w tym czasie poród możecie przeżyć pięknie i można go również zapamiętać najpiękniej jak to jest możliwe. Dlatego zrodził się w mojej głowie pomysł akcji "Zdjecia z narodzin – razem damy radę" (#zdjeciaznarodzin_razemdamyrade ). Niestety fotografki w tych dniach też nie będą mogły Wam towarzyszyć. Natomiast w ramch naszej akcji jeśli zrobicie zdjecia albo poprosicie na przykład położną o zrobienie kilku zdjeć to chcemy użyć swoich najlepszych umiejętności w post produkcji i wydobyć z tych zdjęć możliwe najpiękniejszą pamiątke. Uruchamiamy możliwość wysyłania do nas kilku ujęć, które my w ramach solidarności z Wami poddamy edycji. Będzie nam bardzo miło jeśli w ramach solidarności z kobietami, jako formę podziękowania za nasza pracę zechcecie przekazać dobrowolny datek na Fundację Rodzić po Ludzku. Szczegóły w LiVE ❤️ w komentarzach pod Live znajdziecie skrót zasad akcji dla Mam, dla Fotografek/fotografów, linki do fotografek/fotografów którzy biora udział oraz pomoc jak zrobić zdjęcie w formacie RAW (DNG). W razie pytań piszcie!

Opublikowany przez Obiektywnie najpiękniejsze Piątek, 13 marca 2020

ZASADY DLA MAM, które chcą wysłać zdjęcia:

1. Poproś położną bądź kogoś z personelu o zrobienie kilku zdjęć podczas narodzin bądź w pierwszej dobie (najlepiej ustaw format RAW bądź DNG w aparacie/smartfonie). Jesli masz zdjęcia tylko w formacie jpg równeiż damy radę 🙂

2. Wybierz 3-5 ujęć najlepszych wg Ciebie.

3. Wybierz JEDNĄ fotografkę, która bierze udział w Akcji, skontaktuj się z nią i ustalcie jak możecie przesłać jej zdjęcia do edycji . Fotografki biorące udział znajdziecie bez problemu po wyszukaniu na Fb i na instagramie hashtagu #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade.

4. Nie wysyłaj zdjeć do więcej niż jednej fotografki. Jest bardzo dużo zgłoszeń i takim działaniem powodujesz że inna mama dłużej czeka na swoje zdjęcia. Każda mama powinna móc skorzystać z Akcji na równych zasadach. Prosimy o uszanowanie tej zasady.

5. W post produkcji fotografka zrobi co będzie możliwe edytując zdjęcie w profesjonalnym programie żeby podkreślić piękno tych chwil.

6. Jeśli będziesz chciała się odwdzięczyć za pracę fotografki wpłać dowolny datek na konto Fundacja Rodzić po Ludzku z tytułem naszej akcji w opisie przelewu.

6. Zdjęcia nie będą publikowane ani używane przez fotografki w żadnym celu, chyba że wyrazisz na to zgodę.

7. Jeśli będziesz sama publikować takie zdjęcie to oznacz go hashtagiem #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade

8. Zdjęcia mogą być przesyłane z porodów, które miały miejsce po ogłoszeniu akcji czyli po 13 marca 2020 r. Jeśli rodziłaś wcześniej i w Twoim szpitalu był już zakaz porodów rodzinnych napisz – po zweryfikowaniu informacji o zakazie również Twoje zdjęcia bedą mogły wziąć udział w akcji.

9. Jeśli rodziłaś podczas pandemii ale udało sie i mogłas miec poród rodzinny to fotografka również podjąć się edycji takich zdjęć ale nie w ramach Akcji, na zasadach komercyjnych, ustalanych indywidualnie z fotografką. Podobnie zdjecia sprzed czasu pandemii. Nieodpłata edycja jest skierowana tylko dla mam, które rodziły bez wsparcia bliskiej osoby.

 

ZASADY DLA FOTOGRAFEK / FOTOGRAFÓW:

1. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji udostępnij ten Live na swój funpage na FB, napisz że bierzesz udział w akcji i akceptujesz zasady oraz oznacz post hashtagiem #zdjeciaznarodzin_razemdamyrade Na Instagramie zrób post/relację gdzie wpiszesz hashtag. Działaj na rzecz propagowania akcji w sieci i poza nią. Działania znacz hashtagiem.

2. Jeśli skontaktuje się z Tobą mama ustal jak ma Ci przesłać zdjęcia do edycji.

3. Wybierz z nich 3-5 takich z których możesz uzyskać najlepszy efekt w post produkcji.

4. Nie możesz upubliczniać tych zdjęć czy też wykorzystywać ich w żadnym celu chyba, że mama da Ci na to zgodę. Dbasz o prywatność zdjęć. Jesli będziesz miała zgode na publikację koniecznie oznacz zdjęcia logiem akcji (czyli naszym hashtagiem) – do pobrania na grupie (zobacz punkt 7 poniżej) albo zrób swoje 🙂

5. Za swoją pracę nie pobierasz wynagrodzenia. Przypomnij mamie że może się odwdzięczyć za Twoją prace wpłacając datek na Fundacja Rodzić po Ludzku wskazując w opisie przelewu tytuł naszej akcji.

6. Daj z siebie wszystko co umiesz najlepiej.

7. Dołącz do grupy na FB ” Zdjecia z Narodzin – Razem Damy Radę (grupa dla fotografek)” na profilu Obiektywnie Najpiekniejsze: https://www.facebook.com/groups/206394857310628/

Zobaczcie jak to może wyglądać. To są moje 3 zdjecia zrobione przez męża, w wersji tak jak je wykonał i w wersji obrobionej przez mnie w profesjonalnym programie do postprodukcji.

Kobieta przecinająca pępowinę swojego dziecka to symbol porodów w „koronie”

❤️ Kobieta przecinająca pępowinę własnego dziecka ❤️Łzy mi napłynęły do oczu, gdy edytowałam to zdjęcie małego…

Opublikowany przez Obiektywnie najpiękniejsze Sobota, 28 marca 2020

Siła jest KOBIETĄ – Podsumowanie miesiąca działania Akcji
Dzień Mamy w koronie

Codziennie przychodzą na świat dzieci, co znaczy, że codziennie kobiety rodzą się do roli MAMY biorąc pierwszy raz w objęcia swoje dziecko. Zobaczcie jak niesamowity i totalnie wyjątkowy to czas, to pierwsze spotkanie, te pierwsze chwile razem – niezależnie czy jest pandemia, czy jej nie ma. Zobaczcie mamy, których zdjęcia zostały zedytowane przeze mnie oraz inne fotografki biorące udział w Akcji. To tylko mały wycinek tego co powstaje w ramach Akcji, ale ja jestem totalnie poruszona tym obrazem. Dziękuję mamom, że zgodziły sie na to żeby Wam te zdjęcia pokazać. Dla mnie to najpiękniejszy obraz miłości, miłości która jest siłą. Z okazji dzisiejszego święta, życzę Wam wszystkim, KOCHANE MAMY byście czerpały właśnie tę siłę i odwagę ze swojego macierzyństwa.