kobieta, mama, fotografka

Fotograficzna przygoda w moim życiu zaczęła się kilka lat temu wraz z narodzinami moich dzieci.  Najpierw fotografowałam swoje córki, ale z czasem przestałam się rozstawać z aparatem, a fotografia wciągnęła mnie totalnie. Od początku to co najbardziej mnie fascynowało to możliwość zapamiętywania ulotnych chwil, cudu i piękna życia.

Szukałam swojej fotograficznej drogi próbując różnej fotografii, ucząc się na kursach i warsztatach, oglądając piękne zdjęcia prawdziwych mistrzów fotografii. Zaczęłam współpracę z Belly Session Studio, gdzie mogłam rozwijać swoje umiejętności fotograficzne w praktyce.

Pewnego dnia natknęłam się w Internecie na wyniki zagranicznego konkursu na najlepsze zdjęcie porodowe. To był szok – to można tak? Mieć profesjonalnego fotografa przy porodzie? Nie przyszło mi to nawet do głowy jak rodziłam swoje córki. Oglądając zdjęcia popłakałam się z wrażenia. Pierwszy oddech, pierwszy płacz, pierwsze spojrzenie, pierwszy dotyk, pierwszy pocałunek. Wszystkie te efemeryczne momenty tak cenne, wyjątkowe i niepowtarzalne. Poczułam ukłucie w sercu, że niestety ja takich zdjęć nie mam… W moim albumie jest tylko kilka zdjęć, które zrobił mi mąż.

Jak często kobiety (czy ktokolwiek inny) mają szansę zobaczyć jak są dzielne? Jak często można być świadkiem czystej, bezwarunkowej miłości? Od razu poczułam, że to jest właśnie to co chciałabym fotografować! Pierwsze sesje porodowe, które zrobiłam, utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Narodziny to dla mnie spotkanie kogoś po raz pierwszy w życiu twarzą w twarz i pokochanie go każdą najmniejszą cząstką siebie. To najpiękniejsza historia o miłości. To opowieść o tym jak rodzi się kobieta do roli mamy, a mężczyzna do bycia tatą. Podczas fotografowania skupiam się właśnie na tych cudnych emocjach, które w swojej prawdziwości po prostu powalają.

Za każdym razem, kiedy zostaję zaproszona, aby być świadkiem tego cudu, to dla mnie prawdziwe wyróżnienie. Zakochałam się w dokumentalnej fotografii porodowej bezgranicznie i myślę, że ze wzajemnością. Łzy wzruszenia mamy i taty, którzy widzą moje zdjęcia z tego wyjątkowego czasu dla nich są dla mnie największą nagrodą i zapewnieniem, że to co mam zaszczyt fotograficznie zapamiętywać dla rodziców i dziecka jest wyjątkowe oraz obiektywnie najpiękniejsze!

Moje fotografie były wielokrotnie wybierane zdjęciem dnia, czy inspiracją tygodnia oraz publikowane przez międzynarodowe portale fotograficzne zarówno dedykowane fotografii dziecięcej jak Through a Mother’s Eyes, Child Photo Competition, czy też fotografii artystycznej: Inspire- Digital or Not Fine Art Photography Magazine, WePhoto Portrait, This! Magazine, Colours PhotoMagazine, PhotoVouge Italy.

Moje zdjęcia były również wyróżnione w prestiżowych między narodowych konkursach jak Birth Becomes Her (konkurs fotografii porodowej) czy Child Photo Competition (konkurs czarnobiałej fotografii dziecięcej) . Niesamowite jest widzieć swoje zdjęcia w galeriach z zdjęciami wybitnych fotografów z całego świata. Więcej zobacz tu

 

Jestem członkiem

Uzyskałam akredytację

Moje najcenniejsze fotografie z domowego albumu

zdjęcia wykonane przez mojego dzielnego męża z narodzin Zosi, Gosi i Zuzi